Instrukcja dojazdu

Instrukcja dojazdu

Znajdujemy się 3,5 km od miejscowości Dąbrówno, leżącej pomiędzy Działdowem a Ostródą (trasa Rychnowo-Mława).

Zachęcamy do skorzystania z poniższej instrukcji dojazdu.

W miejscowości Dąbrówno kierujemy się na Tuczki, jadąc od strony Warszawy należy skręcić w lewo w drogę podporządkowaną na pierwszym skrzyżowaniu, które napotkamy po minięciu tablicy „Dąbrówno”.  Jest to charakterystyczne skrzyżowanie, na środku stoi metalowy krzyż.

Następnie jedziemy tą drogą, po prawej stronie mijamy jezioro.

Na trzecim zakręcie pojawią się pierwsze zabudowania za Dąbrównem. W lewo będzie skierowany drogowskaz „Jakubowo 2”. Należy skręcić w lewo w piaszczystą drogę, tą w którą prowadzi powyższy drogowskaz. Na wprost będzie widoczny maszt GSM. Jedziemy tą drogą około 2km, do samego końca. Po prawej stronie mijamy drogę z zakazem wjazdu (jeszcze nie skręcamy). Podjeżdżamy pod lekką górkę (trzymając się prawej strony). Po zjechaniu z górki na zakręcie z białą tabliczką skręcamy w prawo w młody las. Na wprost powinny być widoczne budynki  Uroczyska.

Jeżeli jedziemy z drugiej strony, tzn. od strony Gdańska, Ostródy, Olsztyna, Lubawy należy przejechać Dąbrówno, minąć kościół, rynek i dojechać do tego samego skrzyżowania, o którym mowa powyżej. W prawo na Tuczki itd.

Nawigacje widzą różne drogi, nie zawsze nadające się do jazdy. Proszę również zwrócić uwagę na wybór Jakubowa w gminie Dąbrówno, kod pocztowy 14-120, powiat ostródzki.

Dane adresowe

Uroczysko, Marta Sumara – Dolejsi, Jakubowo 1, 14 – 120 Dąbrówno (powiat ostródzki)

GPS: N53° 24′ 24.5179″; E20° 3′ 0.1372″

Proszę znajdź nas na mapie