Kontakt

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Jakubowo 1, 14-120 Dąbrówno
Email: uroczysko.jakubowo@gmail.com
Telefon: 736-815-264

 

Wskazówki dojazdu

Znajdujemy się 3,5 km od miejscowości Dąbrówno, leżącej pomiędzy Działdowem a Ostródą (trasa Rychnowo-Mława).

Zachęcamy do skorzystania z poniższej instrukcji dojazdu:

Od strony Działdowa i Mławy (z Warszawy, Krakowa, Płońska)

Jadąc od strony Działdowa, mijamy Kalbornię a następnie wjeżdżamy do Dąbrówna. Tam należy skręcić w lewo na Tuczki w drogę podporządkowaną na pierwszym skrzyżowaniu, które napotkamy po minięciu tablicy „Dąbrówno”.  Jest to charakterystyczne skrzyżowanie z metalowym krzyżem na środku.

Na trzecim zakręcie pojawią się pierwsze zabudowania za Dąbrównem. Należy skręcić w lewo na „Jakubowo 2” w piaszczystą drogę . Jedziemy około 2km. Po prawej stronie będzie widoczny znak „Zakręt Tupka”. Skręcamy w prawo w młody las. Na wprost widoczne budynki  Uroczyska.

UWAGA: czasami Google Maps sugeruje ostry skręt w lewo jeszcze przed Dąbrównem w utwardzoną drogę prowadzącą dawnym nasypem kolejowym – jest to wspaniała trasa na przejażdżkę rowerową ale odradzamy dojazd tą drogą autem.

Od strony Dąbrówna (z Gdańska, Ostródy, Olsztyna, Lubawy)

Należy przejechać Dąbrówno, minąć kościół, rynek i dojechać do tego samego skrzyżowania z metalowym krzyżem, o którym mowa powyżej. W prawo na Tuczki, a dalej podobniej jak wyżej, w Lewo na Jakubowo 2 i „Zakręt Tupka”.

Korzystając z nawigacji proszę również zwrócić uwagę na wybór Jakubowa w gminie Dąbrówno, kod pocztowy 14-120, powiat ostródzki.